Foto: Klaas Jobse

Als gevolg van de toegenomen activiteit van de zon en een filament uitbarsting, heeft men op zondag 5 november 2023 in Nederland en België op tal van plaatsen poollicht kunnen waarnemen. Normaal is het noorderlicht in onze regio's vooral fotografisch zichtbaar maar ditmaal was het zelfs ook visueel te zien in België en Nederland. Bekijk hier de mooiste foto's van het prachtige poollicht dat zichtbaar was in Vlaanderen en Nederland! 

Wil je in real-time op de hoogte blijven over de activiteit van onze ster en de kansen op zichtbaar poollicht? Breng dan een bezoekje aan onze zusterwebsite Poollicht.be of download onze zelf ontwikkelde app voor Google Android en Apple

Poollicht in Vlaanderen en Nederland op zondag 5 november 2023

Poollicht gefotografeerd vanuit Kinderdijk (Nederland) - Foto: Rick Bekker

Poollicht gefotografeerd vanuit Tellin (Wallonië) - Foto: Dominique Dierick

Poollicht gefotografeerd vanuit Terschelling (Nederland) - Foto: Albert Wester

Poollicht gefotografeerd vanuit Maldegem (Vlaanderen) - Foto: Sander Vancanneyt

Poollicht gefotografeerd vanuit Bree (Vlaanderen) - Foto: Erwin Fiten

Poollicht gefotografeerd vanuit Stavele (Vlaanderen) - Foto: Karel Dewaele

Poollicht gefotografeerd vanuit Papendrecht (Nederland) - Foto: Tim Westerduin

Poollicht gefotografeerd vanuit Overmere (Vlaanderen) - Foto: Kurt Christiaens

Poollicht gefotografeerd vanuit Waremme (Wallonië) - Foto: Hervé Campsteyn

Poollicht gefotografeerd vanuit Dordrecht (Nederland) - Foto: Rene de Feijter

Poollicht gefotografeerd vanuit Nederland - Foto: Mikal de Langen

Poollicht gefotografeerd vanuit Streefkerk (Nederland) - Foto: Ramon Oost

Kris Christiaens

K. Christiaens

Medebeheerder & hoofdredacteur van Spacepage.
Oprichter & beheerder van Belgium in Space.
Ruimtevaart & sterrenkunde redacteur.

Dit gebeurde vandaag in 1973

Het gebeurde toen

Het Russische ruimtestation Saljoet 2 wordt vanop de Bajkonoer lanceerbasis in de ruimte gebracht. Dit militaire ruimtestation met civiele dekmantel kende meteen na de lancering al technische problemen waardoor dit nooit bezocht werd door kosmonauten. Vermoedelijk als gevolg van het dichtbij ontploffen van de laatste trap van Protonraket die het ruimtestation in zijn baan had gebracht, was het ruimtestation lek geraakt en viel de druk weg. Daarnaast begon het ruimtestation ook wild te tuimelen met op een gegeven moment dertig rotaties per minuut waardoor de zonnepanelen afgerukt werden. Saljoet 2 had een lengte van 14,5 meter, woog bij de lancering 18,6 ton en zond radiosignalen uit op een golflengte die normaal werd gebruikt door Sovjet spionagesatellieten.

Ontdek meer gebeurtenissen

Redacteurs gezocht

Ben je een amateur astronoom met een sterke pen? De Spacepage redactie is steeds op zoek naar enthousiaste mensen die artikelen of nieuws schrijven voor op de website. Geen verplichtingen, je schrijft wanneer jij daarvoor tijd vind. Lijkt het je iets? laat het ons dan snel weten!

Wordt medewerker

Steun Spacepage

Deze website wordt aan onze bezoekers blijvend gratis aangeboden maar om de hoge kosten om de site online te houden te drukken moeten we wel het nodige budget kunnen verzamelen. Ook jij kunt uw bijdrage leveren door ons te ondersteunen met uw donatie zodat we u blijvend kunnen voorzien van het laatste nieuws en artikelen boordevol informatie.

Sociale netwerken